PROWADZENIE ZESPOŁU I KIEROWNICTWO MUZYCZNE

Beata Beti Stasiak – Dyrygent, Krzysztof Rakowski – Fortepian i instrumenty klawiszowe

NASI WOKALIŚCI

Soprany:
Joanna Kędziora, Liwia Kosińska, Maria Kubacka-Świątek, Marta Syl

Alty:
Bożena Bożęcka-Gryziak, Małgorzata Długoborska, Małgorzata Kaczanowska, Ala Kamasa, Janina Karpińska, Gabriela Stasiak

Tenory i Basy:
Danuta Awolusi, Eliza Lebioda, Monika Marciniak, Paweł Rubach, Anna Trzcianowska, Bernd Zimmermann

MUZYCY

Michał Lipiec – Gitara elektryczna i akustyczna, Piotr Filipowicz – Perkusja

PROWADZĄCY


Beata „Beti” Stasiak
„Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie na wydziale wokalnym. W latach 2002 – 2009 śpiewałam w zespole SOMETHING ELSE, a następnie w SWINGFULL TRIO. Zasiadam w jury, prowadzę warsztaty wokalne oraz warsztaty gospel w całej Polsce. Przygotowuję także solistów i duety do konkursów i festiwali – moi podopieczni często zdobywają nagrody i wyróżnienia.
Muzyką gospel zajmuje się już od 1996r. Prowadzenie chóru to moja wielka pasja – od 15 lat uczę, słucham, wiele daję z siebie i wiele od moich chórzystów otrzymuję. Śpiewając „najlepiej mi się rozmawia z Panem Bogiem”, a muzyka gospel dodatkowo pozwala na uwolnienie prawdziwych emocji.”

Krzysztof Rakowski
„Pianista, perkusista, aranżer, akompaniator, nauczyciel. Współtworzyłem warszawską scenę jam session m.in. w klubach Mandala, 55 czy Chwila. Od 15 lat jestem pianistą i aranżerem chóru gospel Soul Connection i współpracuję z różnymi dyrygentami, np. Karen Gibson czy Norris Garner. Akompaniuję na wielu warsztatach muzycznych i festiwalach nurtu gospel czy piosenki aktorskiej. Występowałem m.in. z Sylwią Grzeszczak, Mietkiem Szcześniakiem czy chórem Sound’n’Grace. Zajmuję się również edukacją muzyczną. Obecnie kończę nagrania na płytę grupy Nandu z autorskimi kompozycjami zespołu. Gospel jest dla mnie wyjątkowym połączeniem tego, co dla mnie najbliższe w muzyce – ekspresyjny śpiew, muzyka szczera i bardzo energetyczna.”

SOPRANY


Joanna Kędziora
„Śpiewam w Soul Connection już 11 lat! Poza tym uwielbiam żeglarstwo, narty i od niedawna tworzenie biżuterii. Kiedy dołączyłam do Soul Connection nie umiałam czytać nut, a więc szukałam takiego chóru, w którym ta umiejętność nie byłaby potrzebna 😉 Znalazłam, pokochałam i zostałam. Śpiewanie gospel wyzwala pokłady baaardzo pozytywnej energii i daje siłę na cały tydzień!”

Liwia Kosińska
„Moja przygoda z SC zaczęła się w 2008 r., ale z muzyką gospel zetknęłam się kilka lat wcześniej słuchając płyty, która momentalnie wpadła mi w ucho. To był Kirk Franklin – ikona muzyki gospel. Na przesłuchanie do chóru musiałam czekać prawie rok, ale wytrwałość się opłaciła. W życiu pozagospelowym zajmuję się architekturą – projektuję budynki i wnętrza. Uprawiam sport, szyję oraz śpiewam w zespole bluesowo-soulowym. W muzyce gospel uwielbiam jej szczerość, ekspresję oraz radość, jaką ze sobą niesie.”

Marysia Kubacka-Świątek
„Do Soul Connection dołączyłam w 2016 roku po kilku latach śpiewania w chórach klasycznych. Z wykształcenia i zawodu jestem socjologiem, który uwielbia obserwować piękno i różnorodność świata poprzez częste podróże małe i duże. Ciągle działam również czynnie w hufcu ZHP Sulejówek i mam bzika na punkcie roweru! W gospelu zaczarował mnie zespól muzyków, zawsze towarzyszący naszemu śpiewowi, dzięki czemu wytwarzamy tony dobrej energii, którą możemy i chcemy dzielić się z innymi.”

Marta Syl (Milczarczyk)
„Moje życie to pasmo pozytywnych zbiegów okoliczności, obecność w chórze gospel jest jednym z nich. Jestem człowiekiem wysokich lotów, szczególnie kiedy spadam z konia 😉 Uwielbiam dobrą kawę o poranku. Śpiew jest dla mnie uwolnieniem tego, co we mnie najlepsze!”

ALTY


Bożena Bożęcka-Gryziak
„Jestem niepoprawną optymistką, duchem nadal harcerką, idealistką. Kocham zwierzęta, to dla mnie bracia – równi, o ile nie więksi. Wierzę też w ludzi, w dialog, dobro i kulturę. Częściej reaguję emocjonalnie niż racjonalnie, chociaż z biegiem lat i bagażem doświadczeń to się zmienia. Śpiewanie daje mi poczucie wolności i pomaga odgonić wszelkie stresy.”

Małgorzata Długoborska
„Na co dzień pracuję jako informatyk-programista. Jestem fanką dobrego rocka, szant i poezji śpiewanej. Uwielbiam przestrzeń i poczucie wolności jakie daje żeglowanie, mam na koncie mile morskie zdobyte na morzach i oceanach. Muzyka Gospel to dla mnie harmonia i moc śpiewu chóralnego. Jako połączenie muzyki chrześcijańskiej i rozrywkowej jest bardzo różnorodna, zawsze pełna energii oraz dobrych emocji.”

Małgorzata Kaczanowska
„Jestem absolwentką Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Muzyka jest moją pasją, szczególnie cenię sobie muzykę rokową i soulową, o „czarnym” brzmienu, ale także muzykę klasyczną i piosenkę francuską. Drzemie we mnie niespokojny duch, uwielbiam podróże, zwłaszcza do miejsc ciepłych i pełnych cudów przyrody. Gospel porusza we mnie wiele emocji, pozwala mi poczuć się sobą i wyśpiewać wszystko, co czuję.”

Ala Kamasa
„Jestem antropologiem kulturowym i historykiem, pracuję na co dzień jako edukator muzealny, mentor w szkołach alternatywnych, nauczyciel historii i trener. Podróżuję, najchętniej po nieutartych ścieżkach, blisko ludzi i natury. Uwielbiam Afrykę, Bałkany, jesień, rower, kajaki i dobrą kawę 🙂 Śpiewanie to dla mnie nieustanne odkrywanie siebie i jednocześnie obdarowywanie innych czymś dobrym. A śpiewanie gospel to wyjątkowa forma modlitwy z przekazem, budowania bliskości z Bogiem, niezwykli i inspirujący ludzie, wspólnota.”

Janeczka Karpińska
„Jestem emerytką zajmującą się domem i realizującą się jako Babcia. Moje zainteresowania to muzyka, taniec, książki, filmy i Tai-chi. Dlaczego Gospel? Ta muzyka zawsze mnie porywała – jest wesoła, rytmiczna i z mądrym tekstem. Trzy w jednym: modlitwa, śpiew i taniec. To jest to, co daje mi energię!.”

Gabrysia Stasiak
„W Soul Connection przewijam się od 10 lat, kiedy powstał ten zespół miałam trzy latka 😉 Obecnie kończę liceum, w przyszłości chciałabym na pewno być dalej związana z muzyką. Uwielbiam konie, taniec i teatr. Śpiewam również w zespole rockowym, a także w Community Gospel Choir. Lubię chóry – ich harmonię i energię, a także możliwość bycia solistą.”

TENORY


Danuta Awolusi
„Rocznik ‘86. Na co dzień pisarka i copywriterka. Na rynku ukazały się trzy moje książki, a każdego dnia palce produkują tysiące słów. Z muzyką gospel związałam się na poważnie od 2002 roku. Śpiewałam w różnych chórach, ale prawdziwą miłością jest Soul Connection. Uwielbiam Kirka Franklina, Donniego McClurkina i Israela Houghtona. Więcej znajdziecie na stronie www.danuta-awolusi.com”

Monika Marciniak
„Jestem wesoła, otwarta na innych i żądna przygody. Zawodowo zajmuję się projektowaniem wnętrz i dekorowaniem okien. Wolne chwile spędzam z książką w ręku lub na rowerze. Znacie to powiedzenie: nie lubię poniedziałków? Ja je uwielbiam, ponieważ tego dnia spotykam się z ludźmi, którzy tak jak ja czerpią energię ze wspólnych spotkań chóru. Wspólne śpiewanie Gospel pomaga na smutek, zmęczenie i daje radość!”

Eliza Lebioda
„Z zawodu jestem psychologiem. Oprócz śpiewania i muzyki bardzo lubię podróżować, rozmawiać z ludźmi i aktywnie spędzać czas. Śpiewam gospel, ponieważ jest to muzyka pełna radości i nadziei. Jest to też dla mnie sposób, aby się modlić i przekazywać Dobrą Nowinę innym.”

Paweł Rubach
„W życiu robię bardzo wiele różnych rzeczy – pracuję w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH w ramach współpracy z ADVFactory, parę razy do roku prowadzę wyjazdy motocyklowe lub 4×4, jestem instruktorem w Stowarzyszeniu Harcerskim. Gospel nie jest dla mnie tylko kolejną z tych rzeczy – to on daje mi siłę i radość do życia.”

Anna Trzcianowska
„Jestem Ania, chociaż wszyscy mówią na mnie Kaczka. Muzyka to moja największa pasja i zarazem praca. Z wykształcenia jestem muzykiem i terapeutą, codziennie spełniam się w tej roli poprzez pracę z dziećmi. Muzyka gospel zrodziła się w moim sercu za sprawą moich przyjaciół (dzięki nim) i tak cały czas towarzyszy mi w życiu 😉 To dla mnie wyrażanie siebie i moja indywidualna modlitwa.”

Bernd Zimmermann
„Jestem menedżerem logistyki, a moje hobby to muzyka i fotografia. Angażuję się również w wiele muzycznych projektów i grup związanych ze śpiewem i pianinem. Kocham Gospel za wspaniałych ludzi i przeżycia, jakie ze sobą niesie.”

MUZYCY


Piotr Filipowicz
„Perkusista Soul Connection. Jestem absolwentem Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej. Od 2005 r. jestem muzykiem Teatru Muzycznego „Roma” i współpracuję z teatrami Rampa, Capitol, Teatrem Narodowym, Teatrem Wielkim w Łodzi. Kontrabasista, basista, aranżer, autor i producent płyty: „Jazz Tribute to Michael Jackson”, która w 2012 r. ukazała się nakładem Polskiego Radia. Współpraca z takimi artystami jak: Michał Urbaniak, Krzysztof Herdzin, Maciej Pawłowski, Danuta Błażejczyk, Ewa Błaszczyk, Olga Bończyk i in.”

Michał Lipiec
„Michał nie skończył żadnej szkoły muzycznej… jeszcze nie. Swoje pierwsze gitarowe kroki stawiał na warsztatach u Marka Napiórkowskiego i Garego Wittnera. Ma wielkie ambicje i świetną pomarańczową gitarę z sokołami zamiast kropek. Jego hobby to klocki lego.”