Skład

PROWADZENIE ZESPOŁU I KIEROWNICTWO MUZYCZNE

Beata Beti Stasiak – Dyrygent, Krzysztof Rakowski – Fortepian i instrumenty klawiszowe, Anna Trzcianowska – II Dyrygent

 

NASI WOKALIŚCI

Soprany:
Magdalena Czarnecka, Liwia Kosińska, Ewa Mikołajczak, Marta Syl, Anna Szatybełko, Julia Zalewska

Alty:
Bożena Bożęcka-Gryziak, Janina Karpińska, Joanna Kędracka, Karolina Klimaszewska, Aneta Mroczek, Kasia Zychla

Tenory i Basy:
Danuta Awolusi, Eliza Lebioda, Monika Marciniak, Anna Trzcianowska, Dominik Krakowski, Jarek Piątek, Paweł Rubach, Berndt Zimmermann

 

MUZYCY

Michał Lipiec – Gitara elektryczna i akustyczna, Piotr Filipowicz – Perkusja, Bart Kondrat – Gitara basowa

PROWADZĄCY

Beata „Beti” Stasiak
„Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie na wydziale wokalnym. W latach 2002 – 2009 śpiewałam w zespole SOMETHING ELSE, a następnie w SWINGFULL TRIO. Zasiadam w jury, prowadzę warsztaty wokalne oraz warsztaty gospel w całej Polsce. Przygotowuję także solistów i duety do konkursów i festiwali – moi podopieczni często zdobywają nagrody i wyróżnienia.
Muzyką gospel zajmuję się już od 1996r. Prowadzenie chóru to moja wielka pasja – od 15 lat uczę, słucham, wiele daję z siebie i wiele od moich chórzystów otrzymuję. Śpiewając „najlepiej mi się rozmawia z Panem Bogiem”, a muzyka gospel dodatkowo pozwala na uwolnienie prawdziwych emocji.”

Krzysztof Rakowski
„Pianista, perkusista, aranżer, akompaniator, nauczyciel. Współtworzyłem warszawską scenę jam session m.in. w klubach Mandala, 55 czy Chwila. Od 15 lat jestem pianistą i aranżerem chóru gospel Soul Connection i współpracuję z różnymi dyrygentami, np. Karen Gibson czy Norris Garner. Akompaniuję na wielu warsztatach muzycznych i festiwalach nurtu gospel czy piosenki aktorskiej. Występowałem m.in. z Sylwią Grzeszczak, Mietkiem Szcześniakiem czy chórem Sound’n’Grace. Zajmuję się również edukacją muzyczną. Obecnie kończę nagrania na płytę grupy Nandu z autorskimi kompozycjami zespołu. Gospel jest dla mnie wyjątkowym połączeniem tego, co dla mnie najbliższe w muzyce – ekspresyjny śpiew, muzyka szczera i bardzo energetyczna.”

Anna Trzcianowska
„Jestem Ania, chociaż wszyscy mówią na mnie Kaczka. Muzyka to moja największa pasja i zarazem praca. Z wykształcenia jestem muzykiem i terapeutą, codziennie spełniam się w tej roli poprzez pracę z dziećmi. Muzyka gospel zrodziła się w moim sercu za sprawą moich przyjaciół (dzięki nim) i tak cały czas towarzyszy mi w życiu 😉 To dla mnie wyrażanie siebie i moja indywidualna modlitwa.”

SOPRANY


Magdalena Czarnecka
„Pierwszy raz usłyszałam muzykę gospel jako dziecko, w filmie. Marzyłam o tym, żeby znaleźć się po drugiej stronie ekranu. Kilka lat później wzięłam udział w warsztatach Wiosna Gospel i Community Gospel Choir, a w końcu pojawiłam się na przesłuchaniach do Soul Connection. Na co dzień pracuję w banku, lubię muzykę rockową, uczę się włoskiego i należę do klubu Toastmasters. Muzyka Gospel to dla mnie niezwykła energia, radość, wspaniali ludzie i pociecha w codziennych zmartwieniach”

Liwia Kosińska
„Moja przygoda z SC zaczęła się w 2008 r., ale z muzyką gospel zetknęłam się kilka lat wcześniej słuchając płyty, która momentalnie wpadła mi w ucho. To był Kirk Franklin – ikona muzyki gospel. Na przesłuchanie do chóru musiałam czekać prawie rok, ale wytrwałość się opłaciła. W życiu pozagospelowym zajmuję się architekturą – projektuję budynki i wnętrza. Uprawiam sport, szyję oraz śpiewam w zespole bluesowo-soulowym. W muzyce gospel uwielbiam jej szczerość, ekspresję oraz radość, jaką ze sobą niesie.”

Marta Syl (Milczarczyk)
„Moje życie to pasmo pozytywnych zbiegów okoliczności, obecność w chórze gospel jest jednym z nich. Jestem człowiekiem wysokich lotów, szczególnie kiedy spadam z konia 😉 Uwielbiam dobrą kawę o poranku. Śpiew jest dla mnie uwolnieniem tego, co we mnie najlepsze!”

Anna Szatybełko
„Dziennikarka, prezenterka telewizyjna, wokalistka, konferansjer, lektor. Swoje pierwsze kroki muzyczne stawiałam w programie TVP1 „Od przedszkola do Opola”, w którym przez wiele lat śpiewałam w chórku. W 2010 roku wystąpiłam w konkursie Debiuty podczas KFPP w Opolu. Tym samym przekonałam się, że marzenia nigdy nie są zbyt śmiałe, jeśli naprawdę kochamy to co robimy w życiu. Zawodowo współpracowałam również z Telewizją Polsat i Grupą Onet, realizując materiały dziennikarskie do serwisów informacyjnych i programów, w których rozmawiałam z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, filmowej i teatralnej. Za co kocham śpiew? Że można nim oddziaływać na ludzkie emocje i piękne emocje od siebie przekazywać.”

Julia Zalewska
„Z wykształcenia jestem surdopedagogiem, każdego dnia staram się łączyć muzykę z moimi codziennymi zajęciami. Uwielbiam spędzać czas z moim Mężem i Córką. Spotkania z Soul Connection dają mi dużo energii, próby za każdym razem są pełne wrażeń a obecność tych zakręconych osób daje mi dużego kopa. Jestem tu dzięki mojej Mamie i tak trwam do dziś. Muzyka gospel jest dla mnie niesamowitym sposobem na przekazanie modlitwy innym ludziom.”

ALTY


Bożena Bożęcka-Gryziak
„Jestem niepoprawną optymistką, duchem nadal harcerką, idealistką. Kocham zwierzęta, to dla mnie bracia – równi, o ile nie więksi. Wierzę też w ludzi, w dialog, dobro i kulturę. Częściej reaguję emocjonalnie niż racjonalnie, chociaż z biegiem lat i bagażem doświadczeń to się zmienia. Śpiewanie daje mi poczucie wolności i pomaga odgonić wszelkie stresy.”

Janeczka Karpińska
„Jestem emerytką zajmującą się domem i realizującą się jako Babcia. Moje zainteresowania to muzyka, taniec, książki, filmy i Tai-chi. Dlaczego Gospel? Ta muzyka zawsze mnie porywała – jest wesoła, rytmiczna i z mądrym tekstem. Trzy w jednym: modlitwa, śpiew i taniec. To jest to, co daje mi energię!.”

Joanna Kędracka
„Śpiewam w Soul Connection już 11 lat! Poza tym uwielbiam żeglarstwo, narty i od niedawna tworzenie biżuterii. Kiedy dołączyłam do Soul Connection nie umiałam czytać nut, a więc szukałam takiego chóru, w którym ta umiejętność nie byłaby potrzebna 😉 Znalazłam, pokochałam i zostałam. Śpiewanie gospel wyzwala pokłady baaardzo pozytywnej energii i daje siłę na cały tydzień!”

Aneta Mroczek
„Z wykształcenia jestem animatorem społeczno-kulturalnym oraz pedagogiem. Studiuję również wokalistykę estradową na Akademii Muzycznej w Łodzi. Do Soul Connection trafiłam trochę przez przypadek, ponieważ musiałam odbyć praktyki studenckie. Praktyki się skończyły, a ja zostałam, ponieważ dzięki tym ludziom przypomniałam sobie, dlaczego tak bardzo kocham śpiewać. Aretha Franklin powiedziała kiedyś “Dla ludzi można śpiewać do czasu. W pewnym momencie trzeba zacząć śpiewać dla Boga” i właśnie tym jest dla mnie gospel”

Kasia Zychla
„Zawsze uśmiechnięta i zawsze optymistka. Wierzę, że nawet jeśli zdarzy mi się wstać lewą nogą, uśmiech może sprawić, że dzień stanie się lepszy! Z wykształcenia jestem afrykanistką i mówię biegle po suahili. Uwielbiam podróże i języki obce, a w wolnych chwilach zgłębiam tajniki grafiki komputerowej. Kocham zwierzęta i kiedy tylko mogę – pomagam w spacerach z bezdomnymi psiakami w warszawskim schronisku na Paluchu. Kiedy dołączyłam do Soul Connection, poczułam, że jestem w domu! Gospel jest dla mnie muzyką pełną nadziei, a radość, która z niej płynie, wypełnia serce ciepłem i dobrą energią.”

TENORY


Danuta Awolusi
„Rocznik ‘86. Na co dzień pisarka i copywriterka. Na rynku ukazały się trzy moje książki, a każdego dnia palce produkują tysiące słów. Z muzyką gospel związałam się na poważnie od 2002 roku. Śpiewałam w różnych chórach, ale prawdziwą miłością jest Soul Connection. Uwielbiam Kirka Franklina, Donniego McClurkina i Israela Houghtona. Więcej znajdziecie na stronie www.danuta-awolusi.com”

Monika Marciniak
„Jestem wesoła, otwarta na innych i żądna przygody. Zawodowo zajmuję się projektowaniem wnętrz i dekorowaniem okien. Wolne chwile spędzam z książką w ręku lub na rowerze. Znacie to powiedzenie: nie lubię poniedziałków? Ja je uwielbiam, ponieważ tego dnia spotykam się z ludźmi, którzy tak jak ja czerpią energię ze wspólnych spotkań chóru. Wspólne śpiewanie Gospel pomaga na smutek, zmęczenie i daje radość!”

Eliza Lebioda
„Z zawodu jestem psychologiem. Oprócz śpiewania i muzyki bardzo lubię podróżować, rozmawiać z ludźmi i aktywnie spędzać czas. Śpiewam gospel, ponieważ jest to muzyka pełna radości i nadziei. Jest to też dla mnie sposób, aby się modlić i przekazywać Dobrą Nowinę innym.”

Paweł Rubach
„W życiu robię bardzo wiele różnych rzeczy – pracuję w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH w ramach współpracy z ADVFactory, parę razy do roku prowadzę wyjazdy motocyklowe lub 4×4, jestem instruktorem w Stowarzyszeniu Harcerskim. Gospel nie jest dla mnie tylko kolejną z tych rzeczy – to on daje mi siłę i radość do życia.”
 

Berndt Zimmermann
„Jestem menedżerem logistyki, a moje hobby to muzyka i fotografia. Angażuję się również w wiele muzycznych projektów i grup związanych ze śpiewem i pianinem. Kocham Gospel za wspaniałych ludzi i przeżycia, jakie ze sobą niesie.”

MUZYCY


Piotr Filipowicz
„Jestem wykształconym muzykiem, skończyłem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w klasie kontrabasu. Od wielu lat jestem muzykiem teatru Roma w Warszawie, a także wielu innych teatrów oraz placówek kultury. Jestem czynnym muzykiem rozrywkowym, współpracującym z takimi gwiazdami branży jak Krzysztof Herdzin, Tomasz Szymuś. Na potrzeby spektakli oraz przedstawień teatralnych, a także widowisk tanecznych brałem udział w wielu nagraniach płytowych, koncertowych i telewizyjnych w telewizji publicznej oraz w stacjach prywatnych (Jaka to Melodia?, Taniec z Gwiazdami, Jak oni śpiewają).”

Michał Lipiec
„Michał nie skończył żadnej szkoły muzycznej… jeszcze nie. Swoje pierwsze gitarowe kroki stawiał na warsztatach u Marka Napiórkowskiego i Gary’ego Wittnera. Ma wielkie ambicje i świetną pomarańczową gitarę z sokołami zamiast kropek. Jego hobby to klocki lego.”