Skład

PROWADZENIE ZESPOŁU I KIEROWNICTWO MUZYCZNE

Beata Beti Stasiak – Dyrygent, Krzysztof Rakowski – Fortepian i instrumenty klawiszowe, Anna Trzcianowska – II Dyrygent

NASI WOKALIŚCI

Soprany:
Magdalena Czarnecka, Liwia Kosińska, Julia Markiewicz, Marta Syl

Alty:
Bożena Bożęcka-Gryziak, Janina Karpińska, Joanna Kędracka, Aneta Mroczek

Tenory i Basy:
Danuta Awolusi, Eliza Lebioda, Monika Marciniak, Paweł Rubach, Anna Trzcianowska, Be.rnd Zimm.ermann

 

MUZYCY

Michał Lipiec – Gitara elektryczna i akustyczna, Piotr Filipowicz – Perkusja

PROWADZĄCY


Beata „Beti” Stasiak
„Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie na wydziale wokalnym. W latach 2002 – 2009 śpiewałam w zespole SOMETHING ELSE, a następnie w SWINGFULL TRIO. Zasiadam w jury, prowadzę warsztaty wokalne oraz warsztaty gospel w całej Polsce. Przygotowuję także solistów i duety do konkursów i festiwali – moi podopieczni często zdobywają nagrody i wyróżnienia.
Muzyką gospel zajmuję się już od 1996r. Prowadzenie chóru to moja wielka pasja – od 15 lat uczę, słucham, wiele daję z siebie i wiele od moich chórzystów otrzymuję. Śpiewając „najlepiej mi się rozmawia z Panem Bogiem”, a muzyka gospel dodatkowo pozwala na uwolnienie prawdziwych emocji.”

Krzysztof Rakowski
„Pianista, perkusista, aranżer, akompaniator, nauczyciel. Współtworzyłem warszawską scenę jam session m.in. w klubach Mandala, 55 czy Chwila. Od 15 lat jestem pianistą i aranżerem chóru gospel Soul Connection i współpracuję z różnymi dyrygentami, np. Karen Gibson czy Norris Garner. Akompaniuję na wielu warsztatach muzycznych i festiwalach nurtu gospel czy piosenki aktorskiej. Występowałem m.in. z Sylwią Grzeszczak, Mietkiem Szcześniakiem czy chórem Sound’n’Grace. Zajmuję się również edukacją muzyczną. Obecnie kończę nagrania na płytę grupy Nandu z autorskimi kompozycjami zespołu. Gospel jest dla mnie wyjątkowym połączeniem tego, co dla mnie najbliższe w muzyce – ekspresyjny śpiew, muzyka szczera i bardzo energetyczna.”

Anna Trzcianowska
„Jestem Ania, chociaż wszyscy mówią na mnie Kaczka. Muzyka to moja największa pasja i zarazem praca. Z wykształcenia jestem muzykiem i terapeutą, codziennie spełniam się w tej roli poprzez pracę z dziećmi. Muzyka gospel zrodziła się w moim sercu za sprawą moich przyjaciół (dzięki nim) i tak cały czas towarzyszy mi w życiu 😉 To dla mnie wyrażanie siebie i moja indywidualna modlitwa.”

SOPRANY


Magdalena Czarnecka
„Pierwszy raz usłyszałam muzykę gospel jako dziecko, w filmie. Marzyłam o tym, żeby znaleźć się po drugiej stronie ekranu. Kilka lat później wzięłam udział w warsztatach Wiosna Gospel i Community Gospel Choir, a w końcu pojawiłam się na przesłuchaniach do Soul Connection. Na co dzień pracuję w banku, lubię muzykę rockową, uczę się włoskiego i należę do klubu Toastmasters. Muzyka Gospel to dla mnie niezwykła energia, radość, wspaniali ludzie i pociecha w codziennych zmartwieniach”


Liwia Kosińska
„Moja przygoda z SC zaczęła się w 2008 r., ale z muzyką gospel zetknęłam się kilka lat wcześniej słuchając płyty, która momentalnie wpadła mi w ucho. To był Kirk Franklin – ikona muzyki gospel. Na przesłuchanie do chóru musiałam czekać prawie rok, ale wytrwałość się opłaciła. W życiu pozagospelowym zajmuję się architekturą – projektuję budynki i wnętrza. Uprawiam sport, szyję oraz śpiewam w zespole bluesowo-soulowym. W muzyce gospel uwielbiam jej szczerość, ekspresję oraz radość, jaką ze sobą niesie.”

Julia Markiewicz
„Pracuję jako nauczyciel w przedszkolu, każdego dnia staram się łączyć muzykę z moimi codziennymi zajęciami. Uwielbiam oglądać kryminały i thrillery, lubię także podróżować wraz z moim Narzeczonym po świecie, gdzie mamy możliwość zobaczenia mnóstwa pięknych miejsc. Spotkania z Soul Connection dają mi dużo energii, próby za każdym razem są pełne wrażeń, obecność tych zakręconych osób daje mi dużego kopa… Jestem tu dzięki mojej Mamie, która znalazła sposób, aby skontaktować mnie z Beti. Kiedyś miałam obawy, czy odnajdę się w takim zespole, jednak teraz wiem, że była to bardzo dobra decyzja, której nie żałuję! Muzyka gospel jest dla mnie niesamowitym sposobem na przekazanie modlitwy innym ludziom.”


Marta Syl (Milczarczyk)
„Moje życie to pasmo pozytywnych zbiegów okoliczności, obecność w chórze gospel jest jednym z nich. Jestem człowiekiem wysokich lotów, szczególnie kiedy spadam z konia 😉 Uwielbiam dobrą kawę o poranku. Śpiew jest dla mnie uwolnieniem tego, co we mnie najlepsze!”

ALTY


Bożena Bożęcka-Gryziak
„Jestem niepoprawną optymistką, duchem nadal harcerką, idealistką. Kocham zwierzęta, to dla mnie bracia – równi, o ile nie więksi. Wierzę też w ludzi, w dialog, dobro i kulturę. Częściej reaguję emocjonalnie niż racjonalnie, chociaż z biegiem lat i bagażem doświadczeń to się zmienia. Śpiewanie daje mi poczucie wolności i pomaga odgonić wszelkie stresy.”Janeczka Karpińska
„Jestem emerytką zajmującą się domem i realizującą się jako Babcia. Moje zainteresowania to muzyka, taniec, książki, filmy i Tai-chi. Dlaczego Gospel? Ta muzyka zawsze mnie porywała – jest wesoła, rytmiczna i z mądrym tekstem. Trzy w jednym: modlitwa, śpiew i taniec. To jest to, co daje mi energię!.”

Joanna Kędracka
„Śpiewam w Soul Connection już 11 lat! Poza tym uwielbiam żeglarstwo, narty i od niedawna tworzenie biżuterii. Kiedy dołączyłam do Soul Connection nie umiałam czytać nut, a więc szukałam takiego chóru, w którym ta umiejętność nie byłaby potrzebna 😉 Znalazłam, pokochałam i zostałam. Śpiewanie gospel wyzwala pokłady baaardzo pozytywnej energii i daje siłę na cały tydzień!”

Aneta Mroczek
„Z wykształcenia jestem animatorem społeczno-kulturalnym oraz pedagogiem. Studiuję również wokalistykę estradową na Akademii Muzycznej w Łodzi. Do Soul Connection trafiłam trochę przez przypadek, ponieważ musiałam odbyć praktyki studenckie. Praktyki się skończyły, a ja zostałam, ponieważ dzięki tym ludziom przypomniałam sobie, dlaczego tak bardzo kocham śpiewać. Aretha Franklin powiedziała kiedyś “Dla ludzi można śpiewać do czasu. W pewnym momencie trzeba zacząć śpiewać dla Boga” i właśnie tym jest dla mnie gospel”


TENORY


Danuta Awolusi
„Rocznik ‘86. Na co dzień pisarka i copywriterka. Na rynku ukazały się trzy moje książki, a każdego dnia palce produkują tysiące słów. Z muzyką gospel związałam się na poważnie od 2002 roku. Śpiewałam w różnych chórach, ale prawdziwą miłością jest Soul Connection. Uwielbiam Kirka Franklina, Donniego McClurkina i Israela Houghtona. Więcej znajdziecie na stronie www.danuta-awolusi.com”


Monika Marciniak
„Jestem wesoła, otwarta na innych i żądna przygody. Zawodowo zajmuję się projektowaniem wnętrz i dekorowaniem okien. Wolne chwile spędzam z książką w ręku lub na rowerze. Znacie to powiedzenie: nie lubię poniedziałków? Ja je uwielbiam, ponieważ tego dnia spotykam się z ludźmi, którzy tak jak ja czerpią energię ze wspólnych spotkań chóru. Wspólne śpiewanie Gospel pomaga na smutek, zmęczenie i daje radość!”

Eliza Lebioda
„Z zawodu jestem psychologiem. Oprócz śpiewania i muzyki bardzo lubię podróżować, rozmawiać z ludźmi i aktywnie spędzać czas. Śpiewam gospel, ponieważ jest to muzyka pełna radości i nadziei. Jest to też dla mnie sposób, aby się modlić i przekazywać Dobrą Nowinę innym.”

Paweł Rubach
„W życiu robię bardzo wiele różnych rzeczy – pracuję w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH w ramach współpracy z ADVFactory, parę razy do roku prowadzę wyjazdy motocyklowe lub 4×4, jestem instruktorem w Stowarzyszeniu Harcerskim. Gospel nie jest dla mnie tylko kolejną z tych rzeczy – to on daje mi siłę i radość do życia.”

Be.rndt Zimm.ermann
„Jestem menedżerem logistyki, a moje hobby to muzyka i fotografia. Angażuję się również w wiele muzycznych projektów i grup związanych ze śpiewem i pianinem. Kocham Gospel za wspaniałych ludzi i przeżycia, jakie ze sobą niesie.”

MUZYCY


Piotr Filipowicz
„Perkusista Soul Connection. Jestem absolwentem Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej. Od 2005 r. jestem muzykiem Teatru Muzycznego „Roma” i współpracuję z teatrami Rampa, Capitol, Teatrem Narodowym, Teatrem Wielkim w Łodzi. Kontrabasista, basista, aranżer, autor i producent płyty: „Jazz Tribute to Michael Jackson”, która w 2012 r. ukazała się nakładem Polskiego Radia. Współpraca z takimi artystami jak: Michał Urbaniak, Krzysztof Herdzin, Maciej Pawłowski, Danuta Błażejczyk, Ewa Błaszczyk, Olga Bończyk i in.”

Michał Lipiec
„Michał nie skończył żadnej szkoły muzycznej… jeszcze nie. Swoje pierwsze gitarowe kroki stawiał na warsztatach u Marka Napiórkowskiego i Garego Wittnera. Ma wielkie ambicje i świetną pomarańczową gitarę z sokołami zamiast kropek. Jego hobby to klocki lego.”